Dodano: 09.11.2017r.

Niespodziewana wizyta - Zbigniew Kwiatkowski odwiedził małych pacjentów

W ubiegłym tygodniu spotkała nas wyjątkowa niespodzianka. Oddział Pediatryczny Szpitala Świętej Trójcy odwiedził Zbyszek Kwiatkowski, były zawodnik SPR Wisła Płock, obecnie grający w drużynie MKS Kalisz. Od lat był częstym gościem naszych najmłodszych pacjentów. Pamiętał o nich przy okazji Dnia Dziecka, Świąt Bożego Narodzenia,
czy Wielkiej Nocy. Jak sam mówi, przychodził do nas bardzo chętnie i  każda z wizyt była dla niego ważna.
Sam jest ojcem, więc wie, jak trudny dla dzieci jest pobyt w szpitalu. I jak istotne jest choć w małym stopniu ten pobyt umilić. Dlatego tak chętnie odpowiadał na pytania maluchów o piłkę ręczną, o życie prywatne. Mówił jak ważne jest dążenie do celu i jak własną pracą, małymi kroczkami, można ten cel osiągnąć. Kiedy są marzenia, nie trzeba wielkich pieniędzy, żeby je spełnić. Nie ma ograniczeń, jeśli są chęci i konsekwencja w działaniu.
Sam jest doskonałym tego przykładem. Zwrócił również uwagę, by osiągając jeden cel, wyznaczyć sobie kolejny,
nie bacząc na porażki, które tak naprawdę z czasem stają się cennym doświadczeniem.

Zbyszek Kwiatkowski przyniósł małym pacjentom prezent - koszulkę, w której grał w płockiej drużynie, oprawioną w piękną ramę. Jak powiedział przekazując podarunek, chce w ten sposób okazać wsparcie chorym dzieciom,
które przebywają w naszym szpitalu, dać im nadzieję na szybki powrót do domu i dalszą realizację marzeń. Koszulka, do której dołączył osobiste życzenia, zawiśnie w Oddziale Pediatrycznym.

Cieszymy się, że wśród naszych Przyjaciół są ludzie, którzy w każdy możliwy sposób chcą dać cząstkę siebie tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Galerie zdjęć: