Dodano: 06.02.2018r.

Światowy Dzień Chorego

Papież Jan Paweł II ustanowił 11 lutego Światowym Dniem Chorego. Dzień ten jest szczególną okazją zwrócenia uwagi na ludzi chorych i tych, którzy się nimi opiekują. Przypomina o konieczności zapewnienia lepszej opieki cierpiącym.

W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego, 9 lutego 2018 roku zapraszamy seniorów na bezpłatne badania w Przychodni Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2:

godz. 8.00 – 11.00 - pomiar cukru

godz. 8.00 – 13.00 – pomiar ciśnienia krwi

godz. 10.00 – 11.00 – badanie PSA (antygen specyficzny dla prostaty) dla pacjentów powyżej 55. roku życia

Na badania należy się wcześniej zapisać osobiście bądź pod numerem tel. 24 364 53 55 w godz.8.30-14.00

Natomiast 12 lutego br. zapraszamy seniorów do Centralnego Ośrodka Rehabilitacji przy ul. Tysiąclecia 13 w godz. 12.30 – 15.00 na bezpłatne zabiegi:

- naświetlanie lampą sollux z filtrem niebieskim

Wpływa korzystnie na organizm, łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza stany zapalne, działa uspokajająco. Lampa sollux z filtrem niebieskim stosowana jest w nerwobólach, stanach pourazowych, zaburzeniach naczynioruchowych, chorobie zwyrodnieniowej, odmrożeniach;

- mechaniczny drenaż limfatyczny (BOA)

Wykonywany  jest przy pomocy aparatu, który działa na zasadzie przerywanego, pneumatycznego ucisku. Wykorzystuje przesuwającą się falę uciskową, która umożliwia kompresyjny drenaż limfatycznych kończyn dolnych i górnych. Pobudza czynności przewodów limfatycznych, wznawia przepływ limfy, poprawia przepływ krwi. Służy do leczenia obrzęków i zmniejszenia dolegliwości bólowych;

- masaż podciśnieniowy

Zabieg, który działa na skórę i podskórną tkankę łączną
. Pozwala na wyeliminowanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, stymuluje układ krwionośny i limfatyczny, wzmaga wydalanie produktów przemiany materii, zmniejsza obrzęki.

Tutaj również należy się wcześniej zapisać
- osobiście w rejestracji ośrodka lub pod numerem telefonu
24 364 52 80 w godz. 8.00 – 16.00.

Zarówno w przypadku badań jak i zabiegów liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy serdecznie.