Ważne komunikaty:
INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERTY KOMERCYJNEJ W ZAKRESIE REHABILITACJI DOSTĘPNE POD NR KOM 603 306 605
zapisz do PDF    drukuj
Dodano: 14.09.2018r.

Profilaktyka i leczenie wad kręgosłupa i otyłości u dzieci z klas I-VI

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. jest realizatorem projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS pn. „Profilaktyka i leczenie wad kręgosłupa i otyłości u dzieci z klas I-VI szkół podstawowych zachodniego Mazowsza. Jego celem jest poprawa stanu zdrowia dzieci z woj. mazowieckiego, w szczególności Płocka i jego okolic, w zakresie chorób kręgosłupa i otyłości. Realizowany będzie w latach 2018 - 2020. Projekt dedykowany jest dzieciom będącym uczniami klas I-VI szkół podstawowych na ww. obszarach.

Przeprowadziliśmy już dwie rekrutacje, dzięki którym rozpoczęliśmy pracę z dziećmi zakwalifikowanymi do programu. Obecnie prowadzimy kolejny nabór. Mogą w nim wziąć udział również dzieci, które nie zakwalifikowały się wcześniej z powodu braku miejsc.

Udział dzieci w przedmiotowym projekcie wymaga Państwa zgody, ale nie wiąże się z koniecznością ponoszenia przez Państwa kosztów. Warunkiem udziału w programie jest wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych dostępnych w załączeniu.

Dzieci zakwalifikowane do dalszego udziału (u których stwierdzono wadę postawy, nadwagę lub otyłość) skorzystają z indywidualnych porad lekarskich/fizjoterapeutycznych/dietetycznych zakończonych wydaniem pisemnych zaleceń. Wezmą również udział w cyklicznych (2 x w tygodniu przez cały okres udziału w projekcie, tj. przez 4 miesiące w roku szkolnym) zajęciach rehabilitacyjnych mających na celu poprawę lub zahamowanie pogłębiania się występowania schorzeń kręgosłupa lub zmniejszenie otyłości. Zajęcia rozpoczną sie we wrześniu 2019 roku i przeprowadzane będą w Centralnym Ośrodku Rehabilitacji oraz na miejskim basenie.

Rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w projekcie prosimy o wypełnienie i podpisanie Deklaracji uczestnictwa w projekcie oraz Karty zgłoszenia (tylko pierwsza strona). Powyższe dokumenty mogą Państwo przesłać drogą mailową na adres: cor@plockizoz.pl, lub złożyć osobiście w Centralnym Ośrodku Rehabilitacji przy ul. Tysiąclecia 13. Pozostałą dokumentację wypełnią Państwo podczas badania wstępnego w kolejnym etapie. Szczegółowe informacje pod nr tel. 603 303 501 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 18.00.

Serdecznie zapraszamy :-)

Do pobrania:

zestaw dokumentów (1.04MB)
Dodaj do: Facebook
Jeżeli chcesz byc informowany o wydarzeniach w naszym szpitalu zapisz się na newsletter:
Partnerzy