Dodano: 10.07.2020r.

Analizator biochemiczny już jest u nas...

Zwracaliśmy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na zakup urządzenia na rzecz naszych najmniejszych Pacjentów-noworodków. Z radością oznajmiamy, że przenośny analizator biochemiczny dzięki Państwa nieocenionej pomocy został zakupiony i pracuje już w Oddziale Neonatologii Szpitala Świętej Trójcy !!!

Z tego miejsca zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu naszych najmłodszych Pacjentów dziękujemy najpiękniej, jak potrafimy za wszelką pomoc i wsparcie z Państwa strony. Jesteśmy niezwykle wdzięczni. Dziękujemy z całego serca.

„Radiometer to przenośne urządzenie do wykonywania analiz medycznych, które pomaga nam w bieżącej ocenie noworodka i objęciu go odpowiednią opieką. Jest to sprzęt, który umożliwia nam zbadanie 19 parametrów, które mogą być pobrane z krwi pępowinowej lub z krwi żylnej bezpośrednio po urodzeniu dziecka w każdym momencie jego życia, a wynik otrzymujemy zaledwie w ciągu niecałej minuty. Dodatkowo analizator umożliwia wykonanie badania w obrębie oddziału, a zatem w dzisiejszym momencie naszego życia, kiedy mamy w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirusem jest to niezwykle ważne, żeby badania, które dotyczą noworodków odbywały się przy łóżeczku dziecka czy przy inkubatorze i nie były przenoszone pomiędzy oddziałem a laboratorium. Użycie analizatora pozwala więc ograniczyć znacznie ilość oraz czas wykonywania niezbędnych badań. Tym samym wpływa na ograniczenie przemieszczania się personelu medycznego pomiędzy oddziałem a laboratorium oraz zmniejsza ilość zużycia jednorazowych środków ochrony osobistej. Reasumując, dzięki temu urządzeniu będziemy mogli zapewnić naszym najmniejszym Pacjentom-noworodkom większe bezpieczeństwo w dobie trwającej dzisiaj epidemii poprzez zmniejszenie kontaktów zewnętrznych, jak również będziemy zużywać mniej sprzętu jednorazowego użytku, który w tej chwili jest bardzo cenny” (dr n. med. Izabela Krukiewicz - Ruta, specjalista neonatologii, ordynator Oddziału Neonatologicznego Szpitala Świętej Trójcy).