Ważne komunikaty:
INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERTY KOMERCYJNEJ W ZAKRESIE REHABILITACJI DOSTĘPNE POD NR KOM 603 306 605

Bardzo dobre wiadomości!

Dodano 2-1-2010r | Kategoria: Prasa o nas » 2011

Najpierw o rehabilitacji. Prezes PZOZ, bardzo uradowany, opowiadał nam o tym jeszcze z drogi powrotnej z NFZ, gdzie wynegocjował w „dogrywce” kontraktów 400 tys. złotych. - To pieniądze na cały rok na rehabilitację dziecięcą – wyjaśnia Artur Krawczyk. - Bardzo mi zależało na nich i udało się, dostaliśmy! Od 1 lutego rehabilitacja ruszy! 

Konkretnie chodzi o dzienny oddział rehabilitacyjny dla dzieci, który ma funkcjonować równolegle z podobnym oddziałem dla dorosłych w placówce przy ul. Tysiąclecia. Dzieci nie trafią tam na całą dobę, tylko przez kilka godzin poddawane będą intensywnym zabiegom. 

- Zapotrzebowanie na nie jest w mieście bardzo duże – mówi prezes Krawczyk. - Dlatego tak bardzo zależało nam na kontrakcie. Już od poniedziałku będą przyjmowane zapisy, w tej sprawie należy zwracać się do kierowniczki ośrodka, a od 1 lutego dzieci będą miały już zajęcia w zorganizowanych grupach. Mamy dość specjalistów, żeby temu podołać, teraz ten potencjał zostanie wykorzystany. 

Kolejna fajna wiadomość dotyczy samego szpitala św. Trójcy. O tym, że rozpoczęto tam wykonywać nowatorskie operacje ortopedyczne, pisaliśmy niedawno ( ). A dziś odbyła się kolejna tak operacja, o dużym stopniu skomplikowania, w której uczestniczyło dwóch lekarzy z Ukrainy. Obserwowali, jak operuje płocki lekarz Rafał Mikusek. Po prostu uczyli się od niego. 

- Tę współpracę nawiązaliśmy za pośrednictwem firmy, która dostarcza nam implanty do tego typu zabiegów – opowiada Artur Krawczyk. - I powiem szczerze, że cieszę się bardzo, bo to oznacza, że opinia o naszej ortopedii jest bardzo dobra, skoro powierza się nam wdrażanie innych specjalistów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastąpi wymiana i za jakiś czas nasi lekarze pojadą do Lwowa, może tam my mamy szansę się czegoś nauczyć. 

O szczegółach dzisiejszej operacji opowiedział nam trochę szef ortopedii w św. Trójcy Piotr Branczewski: - To był skomplikowany zabieg, bo robiliśmy rekonstrukcję więzadła krzyżowego tylnego. Przednie robi się dużo częściej, a tylne dość rzadko wymaga takiej interwencji. Niewiele polskich placówek medycznych podejmuje się takich operacji, a dość powiedzieć, że guru tego typu zabiegów, prof. Strobel z Niemiec, ma ich na swoim koncie ok. 100. W całej Polsce wykonano ich dotąd może 40, góra 50. 

Doktor Branczewski opowiada też o gościach z Ukrainy. To dwaj docenci z Uniwersytetu Medycznego we Lwowie. Znani w branży medycznej fachowcy, organizatorzy kongresów, szkolą lekarzy stażystów. Orest Łomnicki i Jurek Serafin nie mają jednak w swoim Lwowie wielu okazji, by wykonywać operacje najnowszych generacji, bo na przeszkodzie stoją choćby względy ekonomiczne. Firma, która dostarcza implanty, zorganizowała więc współpracę z polskimi kolegami. W czwartek ukraińscy lekarze obserwowali operację w jednej z warszawskich prywatnych klinik, dziś byli w Płocku. 

- Może to nieskromnie zabrzmi, ale pod dużym wrażeniem – mówi doktor Branczewski. - Wręcz zdziwili się, że w Polsce umiemy robić tak skomplikowane zabiegi. A doktor Mikusek potraktował ich po koleżeńsku, pokazał różne haczyki i trudności oraz wskazał, jak należy sobie z nimi radzić. Bo na przykład na kongresach owszem, mamy prezentacje, ale tam brakuje praktyki, nie widać tych wszystkich szczególików, które są udziałem lekarzy stojących bezpośrednio przy stole operacyjnym. 

Lekarze ze Lwowa będą wdrażać nową metodę u siebie, ale na tym współpraca się nie kończy. - To są świetni fachowcy i my też możemy się od nich sporo nauczyć – przyznaje Branczewski. - Już umówiliśmy się na kongresie medycznym, który będzie na Krymie, odwiedzimy ich we Lwowie. Bo nasz zespół jest ambitny, chcemy robić rzeczy nowe, nowatorskie, szkolić się i doskonalić. Tak mnie nauczono w mojej poprzedniej pracy. I tu w Płocku wiemy także, że nasza wiedza i pogłębiane stale doświadczenie to kapitał nasz, ale i naszej firmy.

źródło: http://www.plocek.pl/pl,84,234,bardzo-dobre-wiadomosci,,news,4238,,3,plock

28-01-2011r. Autor: Redaktor Plocek.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj do: Facebook
Jeżeli chcesz byc informowany o wydarzeniach w naszym szpitalu zapisz się na newsletter:
Partnerzy