Ważne komunikaty:
INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERTY KOMERCYJNEJ W ZAKRESIE REHABILITACJI DOSTĘPNE POD NR KOM 603 306 605
zapisz do PDF    drukuj

Pododdział Rehabilitacji Narządu Ruchu

Pokój Pielęgniarek - 24/ 364 52 04

Sekretarka medyczna - 24/ 364 52 22

 

Ordynator Pododdziału Rehabilitacji Narządu Ruchu:

Marek Więcek - specjalista rehabilitacji medycznej

 

p.o Pielęgniarka Oddziałowa:

Dorota Paliga

 

Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej:

Dorota Paliga

 

Zespół Fizjoteraputów:

  • Dr n. o kult. fiz. Daria Domosławska - mgr rehabilitacji ruchowej
  • Jolanta Brzeska - specjalizacja pierwszego stopnia
  • Anna Trzeciak-Walczak - mgr fizjoterapii
  • Michalina Ciarkowska - mgr fizjoterapii
  • Justyna Strzałkowska - mgr fizjoterapii
  • Jarosław Siemionow - mgr fizjoterapii


Pododdział Rehabilitacji Narządu Ruchu został utworzony w 2002 roku. Od tego czasu wachlarz świadczeń nieprzerwanie rozszerza się, a wysoko wykwalifikowana kadra systematycznie podnosi kwalifikacje na kursach, szkoleniach i sympozjach. Terapia opiera się na pracy jednego fizjoterapeuty z jednym pacjentem. Dzięki takiej organizacji mamy możliwość dogłębnej i rzetelnej analizy problemu pacjenta, a co za tym idzie ustalenia celowanej terapii. Kompleksowa oferta pozwala przywrócić pacjentowi pełną sprawność po przebytych endoprotezoplastykach stawów biodrowych i kolanowych oraz zabiegach naprawczych stawów obwodowych i stawów kręgosłupa.

 

Pomagamy pacjentom zmniejszyć a niejednokrotnie całkowicie wyeliminować dolegliwości bólowe. Kładziemy duży nacisk na profilaktykę, dbając o poprawę postawy ciała czy pomoc w usprawnieniu wykonywania codziennych czynności.

 

Pododdział Rehabilitacji Narządu Ruchu w swych strukturach posiada siedem sal łóżkowych 2- , 3- i 4-osobowych. Po realizacji projektu nowego odcinka pododdziału, udostępniono pacjentom dwie duże sale do fizykoterapii i kinezyterapii, wyposażone w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. W pododdziale pacjenci mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do sieci wi-fi.

Od 2014 roku w Szpitalu Świętej Trójcy oferujemy usługi komercyjne w systemie ambulatoryjnym i stacjonarnym.

 

Szpital Świętej Trójcy oficjalny partner medyczny SPR Wisły Płock S.A. od 2011 roku

 

Specjalizujemy się w:

 

1) Rehabilitacji sportowej:

Sprawujemy profilaktyczną opiekę zdrowotną nad profesjonalnymi sportowcami oraz osobami uprawiającymi ćwiczenia fizyczne dla celów zdrowotnych i rekreacyjnych. Służymy zawodnikom w trakcie przygotowań do najważniejszych startów i w trakcie tych startów. Opiekujemy się i dążymy do pełnego przywrócenia sprawności zawodników po kontuzjach. Naszymi pacjentami są zawodnicy/zawodniczki SPR Wisły Płock SA, Wisły Płock SA, MON-POL Płock.

2) Terapii manualnej:

Nowoczesnej metodzie leczenia bólu, w tym metodzie Mulligan'a, McKenzie oraz Cyriax. Celem terapii jest poznanie i wyeliminowanie przyczyn powstawania bólu oraz podjęcie próby odtworzenia równowagi statycznej stawowej i mięśniowej, czyli przywrócenie prawidłowej funkcji stawów i prawidłowego napięcia mięśni.

 

3) Masażach leczniczych:

Wpływają na lepsze ukrwienie, stymuluje przewodnictwo nerwowe, wpływa tonizująco i pobudzająco, relaksuje i uspokaja.

Dla kogo?    Wskazany m.in. w przypadku chronicznych schorzeń kręgosłupa. Relaksuje układ mięśniowy przeciążony niewłaściwą statyką lub monotonią wykonywanych czynności w pracy zawodowej. Niezbędny w procesach rehabilitacji powypadkowej czy pooperacyjnej.

Jedną z propozycji jest masaż limfatyczny ręczny i pneumatyczny. Usprawnia krążenie limfatyczne, zmniejszając lub całkowicie likwidując zastoje i obrzęki.

Dla kogo?    Wskazany m.in. dla amazonek, pacjentów po operacjach w obszarze narządu ruchu, osób z zastojami żylno- limfatycznymi oraz tych, które spędzają większość dnia w pozycji stojącej lub siedzącej.

 

Ponadto, świadczymy usługi z zakresu:

1) Kinezyterapii

czyli gimnastyce leczniczej wykorzystywanej głównie przy łagodzeniu skutków urazów lub schorzeń w obrębie układu ruchu.

Dla kogo?    Odpowiednia w zespołach bólowych kręgosłupa, dla dzieci z wadami postawy, dla osób po zabiegach operacyjnych, ze schorzeniami neurologicznymi i kardiologicznymi (w ściśle określonych przypadkach pacjenci kierowani są do oddziałów szpitalnych), a także w okresie ciąży jako przygotowanie do porodu.

Dla kogo?    Odpowiednia przy dolegliwościach bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych

 

2) Fizykoterapii

która wykorzystuje zjawiska fizyczne takie jak: światło, prąd elektryczny, pole magnetyczne, ultradźwięki, niską i wysoką temperaturę do pobudzenia procesów biologicznych w tkankach. Zmniejsza ból, obrzęki, wysięki i stany zapalne, stymuluje/łagodzi oraz goi.

 

Dla kogo?    Wskazana w leczeniu wielu schorzeń po wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegów fizykoterapeutycznych. Szczególnie efektywna u pacjentów po urazach.

 

Proponujemy również szeroki wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych. Do najbardziej popularnych należą:

 

Zabiegi falą uderzeniową – wskazania do terapii to m.in. ból: barku, biodra, nadgarstka; zapalenie: ścięgien mięśni stawu barkowego, więzadła rzepki tzw. kolano skoczka, ścięgna Achillesa; przewlekły ból szyi i pleców; ostrogę piętową.

 

Kinesiology Taping (plastrowanie dynamiczne w układzie ruchu) – efektem tej terapii jest zmniejszenie bólu mięśni, wspieranie procesów leczniczych i wydolnościowych w układzie ruchu, korekcja niewłaściwych pozycji stawu.

Nowości:

Pakiet „BÓL PRECZ" stworzony z myślą o osobach z dolegliwościami ze strony kręgosłupa i innych stawów.

 

Pakiet „BĄDŹ AKTYWNY PZEZ CAŁY ROK" stworzony z myślą o osobach, które chcą zadbać o zdrowie i siły witalne. Dla osób w każdym wieku.

 

Pakiet „WYSTARTUJ PO ZDROWIE" stworzony z myślą o biegaczach i rowerzystach

 

Pakiet 3xfala uderzeniowa lub 5xfala uderzeniowa dla osób, które otrzymały wskazania do leczenia falą uderzeniową.

 

Pakiet 5xmasaż klasyczny lub 5xmasaż limfatyczny stworzony z myślą o osobach, które odczuwają dolegliwości ze strony kręgosłupa i stawów obwodowych.

 

Istnieje możliwość opracowania indywidualnej oferty rehabilitacji dla pracowników firm i instytucji dostosowanej do specyfiki trybu pracy – informacje tel. 603 600 579.


*Uwaga wykupienie pakietu/świadczeń wiąże się z koniecznością konsultacji z lekarzem rehabilitacji lub specjalistą fizjoterapii, który po uwzględnieniu wskazań zaproponuje właściwy program fizjoterapii.

 

Co pacjent powinien zabrać do szpitala:

Pacjent, który zgłasza się do Oddziału w ramach NFZ powinien posiadać:

-skierowanie do Szpitala

-dowód tożsamości (dowód osobisty);

- NIP pracodawcy lub swój, jeżeli prowadzona jest własna działalność gospodarcza

- poprzednie wypisy ze szpitala

- wcześniejsze wyniki badań (np. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, zdjęcia RTG, USG, badania endoskopowe; krwi/moczu/kału i innych)

 

Pacjent, który zgłszasza się do Oddziału komercyjnie powinien posiadać:

- dowód tożsamości (dowód osobisty/paszport w przypadku obcokrajowców)

- wcześniejsze wyniki badań (np. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, zdjęcia RTG, USG, badania endoskopowe; krwi/moczu/kału i innych)

 

Przybory potrzebne na czas pobytu w szpitalu:

Niezbędny ekwipunek powinien zawierać:

leki przyjmowane na stałe np. insulina, leki nasercoweobuwie zmienne – klapki piżama, podkoszulki, dres, szlafrok, bielizna, skarpetyręczniki (jedna sztuka do ćwiczeń, jedna sztuka do codziennej toalety)przybory toaletowe – mydło, gąbka, pasta i szczoteczka do zębów, krem/balsam do ciała, dezodorant, przybory do golenia, papier toaletowy

opcjonalnie: kubek, talerz, sztućce


Partnerzy