Ważne komunikaty:
INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERTY KOMERCYJNEJ W ZAKRESIE REHABILITACJI DOSTĘPNE POD NR KOM 603 306 605     UWAGA!!!  Od stycznia 2017 r. Poradnia Profilaktyki i Leczenia Uzależnień, Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Dzienny Oddział Psychiatryczny zostały przeniesione na ul. Reja 15/3 (budynek po dawnej poradni podstawowej opieki zdrowotnej)
zapisz do PDF    drukuj

Pododdział Rehabilitacji Narządu Ruchu

Pokój Pielęgniarek - 24/ 364 52 04

Sekretarka medyczna - 24/ 364 52 22

Informacje o usługach komercyjnych/zapisy - 603 306 605

 

Ordynator Pododdziału Rehabilitacji Narządu Ruchu:

Marek Więcek - specjalista rehabilitacji medycznej

 

p.o Pielęgniarka Oddziałowa:

Dorota Paliga

 

Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej:

Dorota Paliga

 

Zespół Fizjoteraputów:

 • dr n. o kult. fiz. Daria Domosławska - specjalista fizjoterapii
 • Edyta Rodzeń - mgr fizjoterapii
 • Jolanta Brzeska - mgr fizjoterapii
 • Anna Trzeciak-Walczak - mgr fizjoterapii
 • Michalina Ciarkowska - mgr fizjoterapii
 • Justyna Lubarska - mgr fizjoterapii
 • Marcin Miecznikowski - mgr fizjoterapii
 • Jarosław Siemionow - mgr fizjoterapii
 • Rober Pakosz - mgr fizjoterapii
 • Anna Reczyńska - masażystka
 • Leszek Rogański - mgr fizjoterapii


Pododdział Rehabilitacji Narządu Ruchu został utworzony w 2002 roku. Od tego czasu wachlarz świadczeń nieprzerwanie rozszerza się, a wysoko wykwalifikowana kadra systematycznie podnosi kwalifikacje na kursach, szkoleniach i sympozjach. Terapia opiera się na pracy jednego fizjoterapeuty z jednym pacjentem. Dzięki takiej organizacji mamy możliwość dogłębnej i rzetelnej analizy problemu pacjenta, a co za tym idzie ustalenia celowanej terapii. Kompleksowa oferta pozwala przywrócić pacjentowi pełną sprawność po przebytych endoprotezoplastykach stawów biodrowych i kolanowych oraz zabiegach naprawczych stawów obwodowych i stawów kręgosłupa.

 

Pomagamy pacjentom zmniejszyć a niejednokrotnie całkowicie wyeliminować dolegliwości bólowe. Kładziemy duży nacisk na profilaktykę, dbając o poprawę postawy ciała czy pomoc w usprawnieniu wykonywania codziennych czynności.

 

Pododdział Rehabilitacji Narządu Ruchu w swych strukturach posiada siedem sal łóżkowych 2- , 3- i 4-osobowych. Po realizacji projektu nowego odcinka pododdziału, udostępniono pacjentom dwie duże sale do fizykoterapii i kinezyterapii, wyposażone w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. W pododdziale pacjenci mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do sieci wi-fi.

Od 2014 roku w Szpitalu Świętej Trójcy oferujemy usługi komercyjne w systemie ambulatoryjnym i stacjonarnym.

 

Szpital Świętej Trójcy oficjalny partner medyczny SPR Wisły Płock S.A. od 2011 roku

 

Specjalizujemy się w:

 

- rehabilitacji sportowej - rozwiń

 

- terapii manualnej - rozwiń

 

- masażach leczniczych - rozwiń

 

Dla kogo?    Wskazany m.in. w przypadku chronicznych schorzeń kręgosłupa. Relaksuje układ mięśniowy przeciążony niewłaściwą statyką lub monotonią wykonywanych czynności w pracy zawodowej. Niezbędny w procesach rehabilitacji powypadkowej czy pooperacyjnej.

 

Jedną z propozycji jest masaż limfatyczny ręczny i pneumatyczny. Usprawnia krążenie limfatyczne, zmniejszając lub całkowicie likwidując zastoje i obrzęki.

 

Dla kogo?    Wskazany m.in. dla amazonek, pacjentów po operacjach w obszarze narządu ruchu, osób z zastojami żylno- limfatycznymi oraz tych, które spędzają większość dnia w pozycji stojącej lub siedzącej.

 

Ponadto, świadczymy usługi z zakresu:


- kinezyterapii - rozwiń

 

 

Dla kogo?    Odpowiednia w zespołach bólowych kręgosłupa, dla dzieci z wadami postawy, dla osób po zabiegach operacyjnych, ze schorzeniami neurologicznymi i kardiologicznymi (w ściśle określonych przypadkach pacjenci kierowani są do oddziałów szpitalnych), a także w okresie ciąży jako przygotowanie do porodu.

 

Dla kogo?    Odpowiednia przy dolegliwościach bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych.

 

- fizykoterapii - rozwiń

 

Dla kogo?    Wskazana w leczeniu wielu schorzeń po wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegów fizykoterapeutycznych. Szczególnie efektywna u pacjentów po urazach.

 

Proponujemy również szeroki wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych. Do najbardziej popularnych należą:

 

Zabiegi falą uderzeniową – wskazania do terapii to m.in. ból: barku, biodra, nadgarstka; zapalenie: ścięgien mięśni stawu barkowego, więzadła rzepki tzw. kolano skoczka, ścięgna Achillesa; przewlekły ból szyi i pleców; ostrogę piętową.

 

Kinesiology Taping (plastrowanie dynamiczne w układzie ruchu) – efektem tej terapii jest zmniejszenie bólu mięśni, wspieranie procesów leczniczych i wydolnościowych w układzie ruchu, korekcja niewłaściwych pozycji stawu.

 

NOWOŚCI: - rozwiń

 

Co pacjent powinien zabrać do Szpitala? - rozwiń

 

Pacjent, który zgłasza się do Oddziału komercyjnie powinien posiadać: - rozwiń

 

Przybory potrzebne na czas pobytu w Szpitalu - rozwiń.

 

Regulamin porządkowy Oddziału Ortopedii i Pododdziału Rehabilitacji Narządu Ruchu - pobierz

Do pobrania:

Wykaz świadczeń udzielanych w Pododdziale Rehabilitacji Narządu Ruchu (170.54kB)
Partnerzy