Z radością informujemy, że nasz szpital został wyposażony w nowoczesne roboty do rehabilitacji za około 0,5 mln PLN! To ogromny krok w kierunku rozszerzenia opieki dla naszych pacjentów.

Pierwszy z nich: LUNA EMG, wspomaga kinezyterapię ukierunkowaną na pacjentów ortopedycznych i neurologicznych. To robot rehabilitacyjno-diagnostyczny, który wykrywa najsłabsze sygnały pochodzące z mięśni, wspomagając rehabilitacje pacjenta. Maszyny – szyny  ARTROMONT pomagają w odzyskiwaniu bezbolesnej ruchowości stawów i wspieraniu ich powrotu do zdrowia, zapobiegając min. zakrzepicy i zatorom. Natomiast  SALUS posiada wyjątkowe zastosowanie, wykorzystując głęboką stymulację elektromagnetyczną – wzmacnia mięśnie przy zabiegach uroginekologicznych, ginekologicznych, po porodach, w schorzeniach kręgosłupa, jak również łagodzi ból rwy kulszowej, reumatoidalnego zapalenia stawów, bólu prostaty, osłabieniu czy zaniku mięśni.

Najważniejszym jednak ogniwem prowadzenia nowoczesnej rehabilitacji jest bezcenna praca lekarzy i fizjoterapeutów Pododdziału Rehabilitacji Narządu Ruchu:

Ordynatora Marka Więcka, dr Agnieszki Mrówczyńskiej, dr Iwony Grzybowskiej oraz  Jolancie Brzeskiej, Michalinie Ciarkowskiej, Darii Domosławskiej, Pawłowi Nowackiemu, Jarosławowi Siemionowowi oraz Ani Trzeciak-Walczak

– na ręce których kierujemy słowa uznania za ich zaangażowanie, wysiłek i nieocenioną pracę wdrożeniową, dzięki której mogliśmy skutecznie wprowadzić nowe technologie do codziennej praktyki. Ich precyzyjne diagnozy, indywidualne podejście do każdego pacjenta, skrupulatna opieka, ogromna wiedza i empatia  stanowią fundament dla skutecznego procesu rehabilitacji, która staje się nie tylko skuteczna i jest pozytywnym doświadczeniem dla chorych, ale również przyciąga zasłużone uznanie wśród pacjentów, ich rodzin, ale również od społeczności lokalnej oraz innych specjalistów medycznych.

Dziękujemy za Wasze oddanie, życzliwość ludzką i nieustający wkład w poprawę zdrowia dla naszych podopiecznych.