Aktualności Szpital Płock
  • 29.01.2022 r. (sobota)
  • godziny: 10:00 – 16:00
  • Centralny Ośrodek Rehabilitacji (ul. Tysiąclecia 13)

Już w najbliższą sobotę (29 stycznia) czekamy na Was w Centralnym Ośrodku Rehabilitacji (ul. Tysiąclecia 13). Za datek do puszki będziecie mogli skorzystać z profesjonalnego sprzętu i fachowych porad naszych specjalistów!

Zapraszamy do skorzystania w tym dniu z profesjonalnego sprzętu:

• Rezonansu stochastycznego (SRT) – który jest nowością w naszej ofercie! wyjątkowo skutecznego zabiegu profilaktycznego i terapeutycznego w przypadkach licznych schorzeń neurologicznych i ortopedycznych oraz urazach, w szczególności w przypadku zaburzeń ruchu. Terapia ta znajduje zastosowanie w pracy z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi i innymi zaburzeniami rozwojowymi w różnym wieku (m.in. mózgowe porażenie dziecięce – spastyka, wiotkość; autyzm; zaburzenia w sferze emocjonalno-społecznej, nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD); niezgrabność ruchowa; zaburzenia: koordynacji ruchowej, sensoryczne, koncentracji, chodzenia i równowagi oraz mowy; wady stóp i postawy, zespół Aspergera)
  • Aparatu BOA – który umożliwia wykonanie kompresyjnego masażu leczniczego, skutecznego przy: obrzękach i zastojach limfatycznych, dolegliwościach bólowych w obrębie kończyn, ogólnym osłabieniu organizmu, problemach z krążeniem, nadwadze i otyłości, sinicy kończyny, stanach po usunięciu węzłów chłonnych (zabiegi onkologiczne)
  • Podoskopu diagnostycznego – który jest urządzeniem służącym do badania statycznego stóp pacjenta i oceny wad stóp metodą odbicia lustrzanego (badanie można wykonać u dzieci, młodzieży i dorosłych)

Poza możliwością skorzystania z profesjonalnego sprzętu do Państwa dyspozycji pozostają w tym dniu:

• Fizjoterapeuci
  • Dietetyczka (dieta dla zdrowych oczu oraz zasady prawidłowego żywienia)
  • Pielęgniarka (pomiary ciśnienia oraz cukru)

Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz sprzętu znajdziecie tutaj https://tiny.pl/91323

Serdecznie zapraszamy!!!