Aktualności Szpital Płock

Realizacja zadania „modernizacja instalacji tlenowej” ze środków przekazanych Gminie przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. otrzymał dotację w wysokości 61.500zł od Gminy Płock, ze środków przekazanych Gminie przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki na realizację zadania „modernizacja instalacji tlenowej”. Uzyskane środki umożliwiły rozbudowę instalacji tlenowej w Szpitalu Św. Trójcy.

Celem rozbudowy instalacji tlenowej było zwiększenie bezpieczeństwa nieprzerwanego zabezpieczenia pacjentów szpitala w tlen oraz zwiększenie ilości stanowisk, dzięki czemu możliwa będzie jednoczesna terapia tlenowa większej liczby pacjentów. Modernizacja dotyczyła instalacji dostarczającej tlen na oddziały, gdzie prawdopodobieństwo pojawienia się pacjentów z COVID-19 z niewydolnością oddechową jest największe (oddział chorób wewnętrznych, oddział psychiatryczny, oddział pediatryczny oraz odcinek „pre-COVID” dla pacjentów oczekujących na wynik testu na COVID-19.W zakres inwestycji wchodziło:

• podłączenie do rozprężalni dodatkowego zbiornika z tlenem o pojemności 2100 kg tlenu, co umożliwiło dwukrotne zwiększenie zapasu tlenu dla oddziałów: wewnętrznego, pediatrycznego, psychiatrycznego oraz odcinka „pre-COVID”;
  • utworzenie 12 dodatkowych stanowisk tlenowych na oddziale psychiatrycznym, pediatrycznym oraz na odcinku  „pre-COVID”;
  • zakup 25 sztuk skokowych regulatorów tlenu z możliwością podłączenia pojemników respi-flow.