Tomograf komputerowy w Szpitalu Świętej Trójcy!

Dziś w naszym szpitalu uroczyste wydarzenie z udziałem Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Pana Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka – prezentacja tomografu komputerowego.

Nowy tomograf w naszym szpitalu to efekt unijnego projektu prowadzonego przez samorząd Mazowsza polegającego na doposażaniu placówek medycznych do walki z COVID-19.

Koszt nowego tomografu komputerowego (model SOMATOM go. Up Siemens Healthcare GmbH) wraz z oprzyrządowaniem oraz adaptacją pomieszczeń to ponad 2,4 mln zł. Tomograf został nam przekazany w ramach umowy użyczenia.

To nie jedyne wsparcie, które otrzymaliśmy w ramach projektu Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego.

W ramach unijnego projektu samorządu województwa do Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej trafiły również m.in.:

– środki ochrony osobistej (np. rękawiczki jednorazowe, przyłbice, kombinezony ochronne, fartuchy chirurgiczne, maski i okulary ochronne, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni czy termometry bezdotykowe)

– aparat RTG Samsung GM 85

– pompy infuzyjne

– defibrylatory

– ssak elektryczny

– kardiomonitor

Projekt jest realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Jego wartość to 480 mln zł.